Wiarygodne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech.

Postby Jolanta Wilkowska » Sun Aug 06, 2017 11:49 pm

znalazłam się w dosyć trudnej sytuacji i chcę wyjechać do pracy do Niemiec… myślę, że najbardziej podpasuje mi praca w roli opiekunki, bo mam w tym już jakieś doświadczenie. Przez kilka lat opiekowałam się ciężko chorą teściową. Ale nie wiem, gdzie szukać wiarygodnych ofert? Jak zadbać, by mnie nie oszukano?
Jolanta Wilkowska

Postby TransmiTT » Mon Aug 07, 2017 1:21 am

szukając oferty pracy za granicą zawsze warto być ostrożnym. Dokładnie sprawdź sobie opinie o portalu, może lepiej zrezygnować z takich ofert w ciemno, które nie mają żadnego źródła, są tylko ogłoszeniem rzuconym w sieć…
TransmiTT

Postby SuperWoman » Mon Aug 07, 2017 2:35 am

ja ciekawe oferty pracy dla opiekunek w Niemczech znajduję u tego pośrednika: laxocare.pl/oferty-pracy/, polecam. Wiarygodna firma, możesz być pewna, że sprawdzają kto szuka pomocy i nie wyślą cię w jakieś niebezpieczne miejsce.:) mają też dosyć konkretnie sformułowane opisy pracy, co jest dużym plusem.
SuperWoman

Postby Jolanta Wilkowska » Mon Aug 07, 2017 3:10 am

dzięki za link. Rzeczywiście wygląda to dosyć ciekawie. Zajmują się pośredniczeniem między polskimi opiekunkami, a Niemcami, tak??
Jolanta Wilkowska

Postby Zagadka » Mon Aug 07, 2017 6:01 am

zawsze przed wyjazdem dokładnie sprawdzam sobie dane miejsce, wtedy czuję się bezpieczniej. Przejrzyj sobie mapy, dojazdy, zbierz ewentualne adresy, gdzie szukać pomocy, przygotuj komplet niezbędnych dokumentów i miej ze sobą trochę kasy rezerwowej. Niektórzy jadą dosłownie bez grosza przy duszy, ale ja bym tak nie mogła, to zbyt stresująca wizja…
Zagadka

Postby SuperWoman » Mon Aug 07, 2017 6:29 am

tak, dokładnie, pośredniczą między Polską i Niemcami.:) jak ci się podobają oferty?
SuperWoman

Postby Jolanta Wilkowska » Mon Aug 07, 2017 8:13 am

fajnie, że podają stan zdrowia tej osoby chorej, wiem na co się mniej więcej nastawić.:) wygląda wiarygodnie, zastanawiam się tylko jak z moją znajomością niemieckiego czy wystarczy… co rozumieć pod język komunikatywny?:(
Jolanta Wilkowska

Postby Zagadka » Mon Aug 07, 2017 9:35 am

takie ogólne porozumienie, znajomość podstawowych słów z różnych codziennych dziedzin, jak jedzenie, kąpiel, spacer itd… na miejscu też zawsze się poduczysz, jak będziesz chętna szybko ci się język poprawi.
Zagadka

Postby SuperWoman » Mon Aug 07, 2017 11:31 am

a jak się bardzo boisz to zrób sobie szybki kurs, w Internecie chociażby masz sporo darmowych materiałów do nauki. I weź słownik, przyda się.:D ale jak człowiek chce się dogadać to zawsze to zrobi.;)
SuperWoman

Return to Praca

x