Czy morwa biała pomaga w odchudzaniu?

Postby Jagoda » Wed Oct 19, 2016 5:16 am

Próbował ktoś z was suplementować się morwą białą podczas odchudzania? Przeczytałam, że ma ona działanie obniżające masę ciała. Ale na ile jest to prawda, to jeszcze nie zdołałam zweryfikować, może ktoś to potwierdzić?
Jagoda

Postby red_passage » Wed Oct 19, 2016 5:53 am

masę obniżysz jak będziesz mniej żreć słodyczy i fast foodów i więcej się ruszac. Bez regularnych treningów nawet dieta nie pomoże. Z tego co kojarzę, to morwa jest owocem, które ma dużo cukru w sobie, więc wprowadzanie go do diety na redukcję to chyba pomyłka.
red_passage

Postby Jolanta Wilkowska » Wed Oct 19, 2016 7:55 am

mało wiesz to się nie wypowiadaj. Morwa stosowana jest przy obniżaniu poziomu cukru we krwi (herbatki z niej polecane są cukrzykom). Podobno obniża zdolność organizmu do odkładania tłuszczu – więc coś w odchudzaniu może zdziałać. Sama piłam napar z morwy, bo po prostu mi smakował :) A to, czy traciłam kilogramy przy tym… cóż intensywnie ćwiczyłam, więc niewykluczone, że to ze sobą po prostu współgrało.
Jolanta Wilkowska

Postby Lucjanna » Wed Oct 19, 2016 9:56 am

Ostatnio czytałam, żeby zastąpić niezdrowe paluszki suszonymi bananami – jest w tym jakaś metoda. Fakt, że też mają trochę cukru, jednak jest to zupełnie innej jakości cukier. Też warto zwrócić uwagę, żeby to były produkty świeże, takie są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu. Podrzucam Ci linka: http://www.bakaliowo.pl/bakaliowo-pl/chipsy-bananowe-suszone-1-kg
Lucjanna

Postby Zagadka » Wed Oct 19, 2016 12:23 pm

Ja osobiście na zdrową przekąskę polecam suszone daktyle Ceny bywają różne, ale jeśli się trafi na jakiś dobry sklep (osobiście polecam kupować w sklepach online), to można naprawdę zaoszczędzić. Tak w przeciętnym markecie taki produkt może być drogi, ale jak się pogrzebie po sieci, to się trafi na naprawdę bardzo fajne oferty ;) Dakltyle to w ogóle zauroczyły mnie na wakacjach i od tamtej pory lubię się nimi delektować :).
Zagadka

Return to Inne

x